8. susret Hrvatskog društva za mehaniku

Osijek, 7. i 8. srpnja 2017. godine

8. susreti Hrvatskog društva za mehaniku u organizaciji Hrvatskog društva za mehaniku Podružnice Osijek i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinskoga fakulteta Osijek održavati će se u petak, 7. i subotu 8. srpnja 2017. godine u prostorima Građevinskog fakulteta Osijek, Vladimira Preloga 3, 31000 Osijek (intrenetska stranica http://www.gfos.unios.hr/).

Gosti predavači

Gosti predavači u okviru susreta su Dr. Antonio J. Gil, Associate Professor i Dr. Rogelio Ortigosa Martinez sa sveučilišta Swansea University, College of Engineering, Zienkiewicz Centre for Computational Engineering.

Organizacijski odbor

1. dr. sc. Lovre Krstulović Opara, Sveučilište u Splitu, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, predsjednik Društva;

2. dr. sc. Ivica Skozrit, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet strojarstva i brodogradnje, dopredsjednik Društva;

3. dr. sc. Mirela Galić , Sveučilište u Splitu, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, tajnica Društva;

4. dr.sc. Davorin Penava, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek, predsjednik Podruž nice Osijek;

5. dr.sc. Ivica Guljaš, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

6. dr.sc. Dražan Kozak, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu;

7. prof.dr.sc. Mirjana Bošnjak Klečina, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

8. prof.dr.sc. Silva Lozančić, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

9. dr.sc. Đurđića Matošević, prof.v.s ., Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

10. dr.sc. Hrvoje Draganić, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

11. dr.sc. Goran Gazić, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek;

12. dr.sc. Ivan Kraus, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek.

Teme susreta

Eksperimentalna mehanika i mjerenja, Teorijska mehanika, proračunska mehanika i numeričke metode, biomehanika, mehanika krutih i deformabilnih tijela, mehanika konstrukcija, mehanika loma, mehanika razvijenih materijala, mikromehanika materijala, rasprostiranje valova i akustika, dinamika konstrukcija i stabilnost, geomehanika, mehanika fluida.

Ključni datumi u 2017. godini

• 1. ožujka dostava sažetaka;
  • 15. ožujka obavijest o prihvaćanju sažetaka;
  • 1. svibnja dostava cjelovitih radova;
  • 1. lipnja obavijest o prihvaćanju radova;
  • 1. lipnja rok za uplatu kotizacije i prijavu;
  • 15. lipnja dostava programa održavanja susreta;
  • 7 i 8. srpnja održavanje Susreta.

Ogledni program susreta

• 7. srpnja (petak): Dolazak i prijava sudionika; Otvaranje skupa; Izlaganja sudionika; Večera i druženje i
  • 8. srpnja (subota): Upoznavanje kulturne baštine grada Đakova; Ručak i druženje; Zatvaranje 8. susreta Hrvatskog društva za mehaniku.

Datum susreta  vrijeme održavanja 51. Đakovačkih vezova.

Upute

Iznos kotizacije za članove HDM-a je 500,00 HRK. Ukoliko su članovi HDM-a studenti diplomskih ili poslijediplomskih sveučilišnih studija, poslijedoktorandi te znanstveni novaci ili asistenti, iznos kotizacije je 250,00 HRK. Uplatu kotizacije izvršiti kako slijedi:

• Primatelj: HRVATSKO DRUŠTVO ZA MEHANIKU
  • Svrha: Kotizacija za 8. susret HDM – Podružnica Osijek, za IME i PREZIME
  • Žiro račun 2360000-1101406777
  • Matični (porezni) broj Društva (MB): 03247767
  • Osobni identifikacijski broj Društva (OIB): 97479051596
  • Swift: ZABA HR 2X 2500-03247767
  • IBAN: HR8523600001101406777 (2360000-1101406777)

Radove smiju izlagati isključivo članovi Društva. Radovi će biti tiskani u okviru Zbornika radova 8. susreta Hrvatskoga društva za mehaniku nakon što budu recenzirani od strane članova Organizacijskog odbora 8. susreta. Upute za prijavu, pisanje naslova i sažetka rada te teksta i izlaganja rada dostupni su na internetskoj stranici Društva. Uz naslov i sažetak rada potrebno je dostaviti i prijavu za sudjelovanje.

Preporučeni smještaj

Hotel Osijek****;