MJESEC HRVATSKE KNJIGE na GRAFOS-u

Program 15. 10. - 15. 11. 2021.

U  fokus ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige stavljeni su hrvatski autori, odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom!

Knjižnični odbor i Knjižnica GRAFOS-a pripremili su tim povodom bogat program. Pozivamo vas da nam se pridružite na predavanjima i promocijama knjiga naših autora i naših, fakultetskih izdanja.

U tradicionalnom selfi kutku pripremili smo "hrvačko borilište", kostimirajte se, slikajte i obavezno nam pošaljite fotografije na Facebook stranicu knjižnice. Fotografija s najviše lajkova bit će nagrađena!

1. 20. 10. (srijeda) u 14:15 h, pred. 0.2 – predstavljanje knjige

Smjernice za BIM pristup u infrastrukturnim projektima. Andabaka, F.; Dolaček-Alduk, Z.; Ecimović, A.; Galić, D.; Grošić, M.; Pavlović Cerinski, M.; Šimenić, D.; Šolman, H., 2021.

Predstavljači: Zlata Dolaček-Alduk, Denis Šimenić, Dina Stober (recenzentica)

1. 21. 10. (četvrtak) u 12 hpred. 0.2 - predavanje

Dinko Pleša & Izabela Pleša (Kognitivna Muza): Uhvati se ukoštac s knjigom i razvij naviku čitanja!

1. 27. 10. (srijeda) u 10 h, pred. 0.4 – predstavljanje knjige i poglavlja

Netinger Grubeša, I.; Barišić, I.; Dokšanović, T.; Šandrk Nukić, I.; Kralik, D.; Glavaš, H.; Ivanović, M.: Različiti aspekti primjene pepela biomase, (e-knjiga), 2021.

Netinger Grubeša, I.; Barišić, I.: Diverse Applications of Slags in the Construction Industry,

u:  Metallurgical Slags (ed. by Piatak, N. M.; Ettler, V.), Royal Society of Chemistry, 2021.

Predstavljači: Ivanka Netinger Grubeša, Ivana Barišić, Tihomir Dokšanović, Ivana Šandrk Nukić

1. 28. 10. (četvrtak) u 12 h, pred. III.46 – predstavljanje knjiga

Tanja Vrančić: Izdavačka djelatnost Hrvatskoga saveza građevinskih inženjera

1. 2. 11. (utorak) u 9 h – pred. III.45 - predavanje za brucoše arhitekture

Vesna Zobundžija: Upoznaj svoju knjižnicu

1. 2. 11. (utorak) u 12 h, pred. III.44 - predavanje i kviz

Gabrijela Kišiček: Važnost govorničkih vještina u razvoju karijere

Igra detekcije: JA sam voditelj projekta!

1. 3. 11. (srijeda) u 14:15 h, pred. 0.2 - predstavljanje knjige

Markulak, D.; Zovkić, J.; Kraus, I.: Građevinske konstrukcije u zgradarstvu, 2021.

Predstavljači: Damir Markulak, Jurko Zovkić, Ivan Kraus, Tomislav Kišiček (recenzent)

1. 11. 11. (četvrtak) u 8 h – pred. 0.3 – predavanje za brucoše građevine

Vesna Zobundžija: Upoznaj svoju knjižnicu

1. 11. 11. (četvrtak) u 13 – 15 h, predavaonica 0.2 – predstavljanje knjige

Marenjak, S.; Krstić, H.: Održavanje zgrada javne namjene, 2021.

Predstavljači: Saša Marenjak, Hrvoje Krstić

Kviz: Koliko ste zeleni? (predaja stabla lipe novom studentu/ici na čuvanje i brigu)

SELFI KUTAK:  (u Kreativnoj kocki u auli GRAFOS-a) Ajmo hrvati se s knjigom!