NOĆ KNJIGE NA GRAFOS-u

PROGRAM - petak, 22. travnja

Noć knjige održava se povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (22. 4.) te Dana hrvatske knjige (23. 4.), a Knjižnični odbor Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek uključio se i ove godine u obilježavanje te važne manifestacije.

Tema ovogodišnje Noći knjige je Knjiga kao prostor slobode. Pojam slobode može se promatrati u svim njezinim mnogostrukim značenjima i manifestacijama, a knjige su medij koji nam pomaže proširiti granice unutarnjeg i vanjskog svijeta, naš prostor slobode.

Podsjećamo studente na nagradni natječaj koji traje do srijede navečer, a trebaju nam poslati svoju  ilustraciju naslovnice ili napisati nekoliko rečenica o knjizi koja im je, na bilo koji način, proširila prostor slobode ( e-adresa vesnaz@gfos.hr ili u inboks FB stranice knjižnice).

PROGRAM - petak, 22. travnja

11.15 - predavaonica 0.5

Alen Žunić: Knjige o arhitekturi u kontekstu kreativne slobode - predavanje za studente arhitekture (smiju, naravno, doći i ostali zainteresirani)

19.00 - Mali Caffe (na 3. katu Fakulteta)

PUB KVIZ i gost iznenađenja!

Prije kviza bit će dodijeljene nagrade autorima najboljih radova u obje kategorije nagradnog natječaja (crtež i tekst).

Prijave za pub kviz primamo od utorka do četvrtka navečer, možete ih poslati na e-adresu vesnaz@gfos.hr ili u inboks Facebook-stranice knjižnice. Ekipe trebaju biti četveročlane, sami si birate naziv, a broj ekipa je ograničen pa požurite s prijavama. Kviz vode naši bivši studenti Ivo Lukač i Igor Bogojević koji su to radili i za vrijeme studija, a posebna poslastica bit će gost iznenađenja

Kafić će, zasad samo za tu prigodu, raditi kao prije pandemije - stariji studenti znaju kako je bila dobra atmosfera u vrijeme održavanja pub kvizova, a mladi će imati priliku to napokon i sami vidjeti i doživjeti!