Novo izdanje GrAFOS-a!

Saša Marenjak i Hrvoje Krstic: Održavanje zgrada javne namjene

Ovaj je udžbenik namijenjen prvenstveno studentima građevinskih fakulteta za nastavu iz predmeta Održavanje građevina, Održavanje zgrada javne namjene, Gospodarenje građevinama te njima srodnih predmeta koji se izvode na fakultetima i prvi je takav udžbenik u Hrvatskoj napisan na hrvatskom jeziku. Tekst je organiziran po poglavljima koja odgovaraju razumijevanju ove problematike. Knjiga nije priručnik za profesionalne održavatelje pa zato nema detaljnijih opisa opreme i više detalja u vezi s provedbom metoda održavanja. Za tu svrhu preporučena je literatura koja je pisana s tom namjerom, a koja je korištena pri stvaranju ovog teksta. Ipak, knjiga će svakako biti korisna i predstavnicima javnog sektora koji planiraju i vode održavanje zgrada javne namjene.

Studenti su dobili alat koji će im olakšati učenje (široke margine za bilješke, lijepe i vizualno usklađene tablice, grafikoni i formule, čitka i uniformna tipografija složena u odlomke s optimalnom duljinom retka za lakšu apsorpciju teksta…), a autori, profesori Saša Marenjak i Hrvoje Krstić, metodološku podršku u prenošenju znanja.