Doktorski studij Građevinarstvo.

Prijava i obrana doktorskog rada

Doktorski studij Građevinarstvo završava polaganjem svih ispita, izradom i javnom obranom doktorskog rada.

Upute za oblikovanje i izradu doktorskog rada te upute za pripremu prezentacije za obranu doktorskog rada dostupne su pri dnu stranice.

i) dovršenje, predaja i ocjena doktorskog rada

Nakon završetka doktorskog rada, mentor studenta doktorskog studija izdaje potvrdu na obrascu OB-7-8-5 Potvrda mentora o završetku i predaji doktorskog rada.

Fakultetsko vijeće imenuje Povjerenstvo za ocjenu doktorskog rada koje podnosi izvješće Vijeću najkasnije u roku od 90 dana od primitka doktorskog rada putem obrasca OB 7-8-6 Izvješće o ocjeni doktorskog rada.

Nakon prihvaćanja pozitivne ocjene doktorskog rada, u pravilu na istoj sjednici, Fakultetsko vijeće imenuje Povjerenstvo za obranu doktorskog rada od najmanje tri člana i dva zamjenika, te određuje datum i mjesto obrane.

ii) javna obrana doktorskog rada

Pristupnik brani doktorski rad pred Povjerenstvom za obranu doktorskog rada, a o obrani doktorskog rada vodi se zapisnik koji potpisuju članovi Povjerenstva i zapisničar. U zapisnik se unosi odluka Povjerenstva o obrani doktorskog rada.

Odluka Povjerenstva o obrani doktorskog rada može biti:

• obranio jednoglasnom odlukom Povjerenstva;

• obranio većinom glasova Povjerenstva;

• nije obranio.

Nakon uspješne obrane doktorskog rada, doktorand je obvezan u roku 30 dana od dana obrane predati uvezan (ukoričen) doktorski rad te elektroničku verziju tajništvu nositelja studija, i to u najmanje 5 primjeraka te ispuniti i potpisati obrazac OB-7-8-8 Izjava o pohrani doktorskog rada.

Nositelj poslijediplomskog studija dužan je doktorski rad trajno objaviti na javnoj internetskoj bazi doktorskih radova Nacionalne i sveučilišne knjižnice, a jedan otisnuti primjerak doktorskog rada dostaviti Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

iii) lektoriranje doktorskog rada

Za pravopisno i jezično ispravljanje i uređivanje odnosno lektoriranje doktorskih radova napisanih na hrvatskom jeziku vrijedi preporuka o lektoriranju, dok je lektoriranje obvezno za doktorske radove napisane na nekom od drugih svjetskih jezika.

Obrasci i upute dostupni za preuzimanje:

OB-7-8-5 Potvrda mentora o završetku i predaji doktorske disertacije

OB-7-8-8 Izjava o pohrani doktorske disertacije

Protokol javne obrane doktorske disertacije

Unutarnja podjela doktorske disertacije

Upute za izradu i oblikovanje doktorske disertacije

Upute za pripremu izlaganja kod javne obrane doktorske disertacije

Vanjske i unutarnje prednje korice doktorske disertacije