ISTRAŽIVANJE I RAZVOJ SAMOZBIJAJUĆEG BETONA I BETONA ZA 3D PRINTER SA DODATKOM BIOPELA

Kratki opis projekta:

Predmet projekta je istraživanje i razvoj s ciljem razvoja novih proizvoda samozbijajućeg betona s dodatkom biopepela i betona s biopepelom za 3D printer kroz ulaganje u vlastite razvojne kapacitete i jačanje suradnje sa znanstveno-tehničkim institucijama. Projekt će kroz industrijsko i eksperimentalno istraživanje sa Građevinskim i arhitektonskim fakultetom u Osijeku rezultirati novim saznanjima za poboljšanjem postojećih rješenja na tržištu.

Ciljevi i očekivani rezultati projekta:

Projektom je predviđeno jačanje gospodarstva primjenom istraživanja i razvoja betona s biopepelom za samozbijajući beton te beton za 3D printer betona, povećanje učinkovitosti građevinskog sektora i smanjenje negativnih učinaka na okoliš dodavanjem biopepela u beton. Usvajanje inovativnih tehnologija i njihova primjena u praksi.

Partner u projektu:

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek

Ukupna vrijednost projekta: 22.063.940,03 HRK

Iznos koji financira EU: 8.512.796,75 HRK

Razdoblje provedbe projekta: 17.05.2020. do 17.08.2023.

Projekt sufinancira Europska unija iz fonda za regionalni razvoj LINK

Kontakt osoba: