Najava objave poziva na dostavu projektnih prijedloga "Druga prilika za stjecanje kvalifikacija u visokom obrazovanju"

Prema indikativnom planu objave poziva tijekom 2020. najavljenog u okviru Europskog socijalnog fonda planirana je objava poziva:

Druga prilika za stjecanje kvalifikacija u visokom obrazovanju

U okviru poziva „Druga prilika za stjecanje kvalifikacija u visokom obrazovanju“ možete ostvariti bespovratna sredstva u najmanjem iznosu od 500.000,00, odnosno najvišem do 4.000.000,00 kn. Intenzitet potpore je do 100% prihvatljivih troškova.

Prihvatljive projektne aktivnosti odnose se na financiranje troškova studija za pripadnike NEET skupine (eng. Not in Employment, Education or Training) u koju pripadaju mlade osobe dobi od 18 do 24 godine koje su nezaposlene te isključene iz obrazovanja i usavršavanja, a podrazumijevaju:

• provedbu istraživanja o studentima koji su napustili studij,
  • provedbu individualiziranog savjetovanja,
  • razvijanje digitalnih kompetencija te alata za samoprocjenu kompetencija,
  • izradu i izvođenje individualiziranih programa nastavka i završetka studija,
  • financiranje troškova studija povratnika u status redovnog studenta te
  • dodjeljivanje mentora koji će pratiti i motivirati studenta.

Objava poziva na dostavu projektnih prijedloga planirana je u lipnju 2020. godine.