JAVNI POZIV za dostavu ponuda za zakup poslovnog prostora

KLASA:370-01/23-01/01

URBROJ:2158-77-08-23-01

Osijek,3. veljače 2023. godine

za dostavu ponuda za zakup poslovnog prostora

namijenjenog ugostiteljskoj djelatnosti

na Građevinskom  i arhitektonskom fakultetu Osijek

Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek (u daljnjem tekstu: Fakultet) objavljuje Javni poziv za dostavu ponuda za zakup poslovnog prostora namijenjenog ugostiteljskoj djelatnosti u prostoru Fakulteta prema sljedećim uvjetima:

1. Fakultet nudi poslovni prostor za ugostiteljsku djelatnost s inventarom (opremljeni šank, stolovi i stolice) u svom prostoru na lokaciji Ulica Vladimira Preloga 3, Osijek, na trećem katu.

2. Poslovni se prostor daje u najam isključivo za ugostiteljsku djelatnost. Unos bilo kakvog inventara i opreme nije dozvoljen, osim uz prethodnu suglasnost dekana.

3. U poslovnom prostoru nije dozvoljena prodaja alkoholnih i duhanskih proizvoda te je poslovanje nužno prilagoditi uvjetima koje trebaju ispunjavati prostori u javnim ustanovama.

4. U poslovnom prostoru je dopuštena samo jednostavna priprema hrane (podgrijavanje mikrovalnom pećnicom ili tosterom), a u skladu s uvjetima za obavljanje ugostiteljske djelatnosti.

4. Minimalni iznos mjesečne zakupnine poslovnog prostora iznosi najmanje 500,00 EUR (slovima: petsto eura), bez PDV-a. U cijenu najma uključeni su i režijski troškovi. Najam se plaća za 11 mjeseci u godini, najam se ne plaća za mjesec kolovoz.

5. Ponuditelj je za ozbiljnost ponude obvezan uplatiti novčani polog u iznosu od 500,00 EUR (slovima: petsto eura), na IBAN Fakulteta: HR0425000091102002438 kod Addiko bank d.d. Nakon odabira najpovoljnijeg ponuditelja, uplaćeni novčani polog bit će vraćen svakom ponuditelju.

6. Fakultet daje poslovni prostor u zakup na određeno vrijeme u trajanju od 3 (tri) godine.

7. Ugostiteljski objekt će u tekućoj godini raditi do 15. srpnja i nastavlja rad od 25. kolovoza. U razdoblju od 15. srpnja do 25. kolovoza ugostiteljski objekt ne mora raditi. Radno vrijeme objekta je najmanje od 7,30 sati do 15,30 sati, a najduže do 20,00 sati. Ugostiteljski objekt ne radi nedjeljom, a može raditi subotom.

8. Najmoprimac je obvezan održavati čistoću i higijenu u zakupljenom prostoru.

9. Ugovor o najmu poslovnog prostora potpisat će se s ponuditeljem koji uz najviši ponuđeni iznos ponude zadovolji i sljedeće uvjete kojima dokazuje svoju pravnu, poslovnu, financijsku i tehničku sposobnost. Početak rada ugostiteljskog objekta je u dogovoru s najmodavcem i biti će definiran Ugovorom, predvidivo 1. ožujka 2023. godine.

Podatci koje ponuda mora sadržavati:

- u ponudi mora biti iskazana:

- cijena ponude mjesečnog zakupa u eurima bez PDV-a i ukupna cijena mjesečnog zakupa s PDV-om

- ukupna cijena ponude trogodišnjeg (36 mjeseci) zakupa u eurima bez PDV-a i ukupna cijena trogodišnjeg (36 mjeseci) zakupa prostora s PDV-om.

- isprava o upisu u poslovni, sudski, strukovni, obrtni ili drugi odgovarajući registar koja ne smije biti starija od 30 dana;

- potvrda porezne uprave o stanju duga ili jednakovrijedan dokument nadležnog tijela države sjedišta gospodarskog subjekta koja ne smije biti starija od 30 dana;

- popis usluga (asortiman) prehrane i napitaka koje će najmoprimac nuditi u poslovnom prostoru.

10. Rok plaćanja zakupa je do 5. u mjesecu za mjesec za koji se plaća zakup mjesec na IBAN: HR0425000091102002438 kod Addiko bank d.d.

Vašu ponudu molimo dostaviti najkasnije do 17. veljače 2023. godine na adresu: GRAĐEVINSKI I ARHITEKTONSKI FAKULTET OSIJEK, Ulica Vladimira Preloga 3, 31 000 Osijek, preporučenom pošiljkom ili osobnom dostavom.

Ponuda se dostavlja u zatvorenoj omotnici na kojoj mora biti naznačeno:

- naziv i adresa naručitelja

- naziv i adresa ponuditelja

- "PONUDA ZA ZAKUP POSLOVNOG PROSTORA NAMIJENJENOG UGOSTITELJSKOJ DJELATNOSTI NA GRAĐEVINSKOM I ARHITEKTONSKOM FAKULTETU OSIJEK"

- naznaka "ne otvaraj".

Svi upiti do zaključenja javnog poziva mogu se poslati na adresu: zjurkovic@gfos.hr. Prostor se može, uz prethodnu najavu na mail zjurkovic@gfos.hr pogledati svaki radni dan od 8.00 h do 14,00 h. Svi će ponuditelji koji ispunjavaju uvjete prijave na ovaj poziv, dobiti obavijest o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja i svim ponuđenim cijenama najma. Odabrani ponuditelj sam snosi sve troškove potrebne za pokretanje ugostiteljskog objekta (minimalni tehnički uvjeti za rad ugostiteljskog objekta i sl.).

GRAĐEVINSKI I ARHITEKTONSKI FAKULTET OSIJEK