Mreža studentskih poduzetničkih inkubatora

Mreža studentskih poduzetničkih inkubatora (MSPI)

Studentski poduzetnički inkubatori (SPI) su mjesto gdje se susreću obrazovanje, istraživanje i gospodarstvo. SPI se osnivaju na visokoškolskim ustanovama te imaju značajnu ulogu u ekonomskom rastu.

U njima studenti pronalaze mentore koji im pomažu razviti i provoditi poslovne ideje, uz infrastrukturu, udružene usluge kao i eventualnu mogućnost početnog financiranja.

Mentorstvo od strane iskusnih profesora/poduzetnika koji pomažu u rješavanju izazova u poslovanju je ključno za održivost studentskih poduzeća.

Korištenje SPI kao metodičko – didaktičkog modela u edukaciji mladih poduzetnika potiče poslovnu aktivnost i stvaranje poduzetničkog razmišljanja kod studenata, istovremeno poboljšavajući suradnju i povezanost obrazovnih i istraživačkih institucija s poslovnim sektorom.

Mreža studentskih poduzetničkih inkubatora namijenjena je SVIM STUDENTIMA (redovnih i izvanrednih) preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija sveučilišta i ostalih visokoškolskih ustanova (veleučilišta i visokih škola).

Namijenjena je i mentorima (profesorima/poduzetnicima) koji kroz razne aktivnosti pripremaju studente za stvarni svijet poduzetništva. Mentorstvo profesora omogućava trening svim zainteresiranim studentima u osnivanju i upravljanju malim i srednjim poduzećima te omogućava prijenos praktičnog znanja.

Mreža studentskih poduzetničkih inkubatora (MSPI) je virtualna platforma putem koje studenti, uz pomoć mentora, razvijaju svoje poslovne ideje. U otvorenom dijelu stranice moguća je razmjena informacije i savjeta te poslovno povezivanje. U zatvorenom dijelu stranice svaki pojedini student može s povjerenjem provjeravati i razvijati svoju poduzetničku ideju u suradnji s izabranim mentorom ili mentorima.

Detaljnije informacije o mreži studentskih poduzetničkih inkubatora može se pronaći na stranicama: