Terenska nastava 4. lipnja 2014.

Terenska nastava studenata I. godine diplomskog studija kolegij Mehanika stijena i kolegij Geotehnika u prometnicama: obilazak aktivnih i saniranih klizišta na području Slavnije (potez Našice-Orahovica), posjet kamenolomu Radlovac, obilazak geoloških fenomena Parka prirode Papuk

Kolegij: Mehanika stijena, Geotehnika u prometnicama sveučilišni diplomski studij, 2012./2013.

Broj prisutnih studenata: 40

Nastavnici: Izv.prof.dr.sc Želimir Ortolan, Prof.dr.sc. Mensur Mulabdić, Doc.dr.sc. Krunoslav Minažek

Datum: 4.6.2014. (polazak 7.00h ispred zgrade fakuleta u Crkvenoj, povratak 19.30)

Terenska nastava iz navedenih kolegija podrazumjevala je obilazak više lokacija na kojima su se odvijali ili se planira izvedba različitih geotehničkih zahvata u tlu i stijenama na području Slavonije na potezu NašiceOrahovica. Posjet je obuhvaćao posjet kamenolomu dijabaza Radlovac na u blizini grada Orahovice. Također je planiran obilazak Parka prirode Papuk s prikazom geoloških fenomena tog područja.

Cijeli članak pročitajte ovdje