Doktorski studij Građevinarstvo.

Prijava i upis na Studij

Natječaj za upis na doktorski studij Građevinarstvo u ak. 2023. / 2024. g. objavljen je na oglasnoj ploči i internetskim stranicma Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek (poveznica: http://www.gfos.unios.hr/natjecaji-za-upis) i dnevnom tisku Glas Slavonije od 29. 9. 2023. g. Rok za podnošenje prijava je 30 dana od dana objave Natječaja.

i) prijava na natječaj i troškovi školarine

Pristupnici podnose prijavu na propisanom obrascu (popis dokumenata i drugih priloga potrebnih uz prijavu na natječaj navedeni su u obrascu prijave). Propisani obrasci za prijavu na natječaj su:

Napomena 1: Zahtjev za priznavanjem odgovarajućih ECTS bodova podnose pristupnici sa stečenim akademskim stupnjem magistra znanosti ili koji ostvaruju prijelaz s drugih poslijediplomskih sveučilišnih studija putem obrasca OB-7-1-5 Priznavanje prethodno stečenih ECTS bodova. Povjerenstvo za poslijediplomski studij donijeti će Odluku o priznavanju ECTS putem obrasca OB-7-1-8.

Napomena 2: Studenti doktorskog studija u punom radnom vremenu jesu asistenti i znanstveni novaci i ne sudjeluju u troškovima poslijediplomskog studija (školarine). Studij s dijelom radnog vremena namijenjen je studentima koji uz studij obavljaju neki drugi posao. Troškove poslijediplomskog studija (školarine) za studente koji studiraju u dijelu radnog vremena snose sami studenti, ustanova zaposlenja ili neka druga institucija.)

Školarina na doktorskom studiju Građevinarstvo za šest semestara iznosi ukupno 5.574,36 € (42.000,00 HRK) za državljane Republike Hrvatske i državljane država članica Europske Unije, dok za državljane država izvan Europske Unije iznosi 16.723,07 € (126.000,00 HRK).

ii) uvjeti i postupci odabira pristupnika

Prijave na natječaj i ispunjenost uvjeta pristupnika za upis na doktorski studij Građevinarstvo razmatra Povjerenstvo za poslijediplomski studij. Kriterije odabira pristupnika na poslijediplomski studij utvrđuje nositelj poslijediplomskog studija u skladu sa studijskim programom dostupnim na internetskoj stranici http://www.gfos.unios.hr/poslijediplomski-sveucilisni-studij-gradevinarstvo/pocetna-pos-dr-grad

Kriteriji odabira navedeni su u studijskom programu.

iii) upis na Studij

Povjerenstvo za poslijediplomski studij na temelju utvrđenih kriterija utvrđuje listu izabranih pristupnika za upis na doktorski studij Građevinarstvo i objavljuje je na oglasnoj ploči i na internetskoj stranici.

Objavljuje se rok za prigovor i vrijeme za odgovor na prigovor. Pristupnici podnose prigovor na propisanom obrascu OB-7-1-7 Prigovor na ishod provjere ispunjenosti uvjeta za upis.

Student poslijediplomskog studija odabire sam studijskog savjetnika, odnosno povjerenstvo poslijediplomskog studija može mu pri upisu dodijeliti studijskog savjetnika koji mu pomaže tijekom studija i prati njegov rad i postignuća. Studijski savjetnik ispunjava obrazac OB 7-1-10 Izjava o izboru studijskog savjetnika. Studijski savjetnik može biti i mentor studenta za izradu doktorskog rada. Dodatno, pri upisu pristupnik popunjava OB-7-1-9 Matični list studenta.

iv) odabir studijskog modula i izbornih predmeta

Program doktorskog studija Građevinarstvo strukturiran je modularno, tako da student zajedno sa studijskim savjetnikom osim minimalno jednog općeg izbornog predmeta bira i predmete pet predmeta jednog od modula:

• Nosive konstrukcije;
  • Organizacija, tehnologija i menadžment građenja;
  • Inženjerska mehanika;
  • Hidrotehnika;
  • Geotehnika i prometnice.

Popis modula i pripadnih predmeta s predmetnim nastavnicima i ECTS bodovima dostupan je u okviru Izvedbenog plana  doktorskog studija Građevinarstvo u akademskoj 2023. / 2024. godini.

Izvedbeni plan - Poslijediplomski sveučilišni doktorski studij - Građevinarstvo - 23/24

Obrasci za prijavu i upis dostupni za preuzimanje:

OB-7-1-5 A - Prijava za upis na doktorski studij 2023

OB-7-1-5-B - Priznavanje prethodno stečenih ects bodova 2023