Katedra za inženjersku ekonomiju i menadžment

Početna stranica Katedre za inženjersku ekonomiju i menadžment

Katedra

Datum objave: 22.11.2018.

Katedru za inženjersku ekonomiju i menadžment čine nastavnici s područja društvenih znanosti, polja ekonomije, koji izvode različite ekonomske kolegije na svim razinama i vrstama studija koje nudi Građevinski fakultet Osijek.

Može se postaviti pitanje zašto bi netko tko studira građevinarstvo uopće pohađao ekonomske kolegije odnosno zašto nastavni plan i program uključuje ekonomske kolegije i kao obvezne i kao izborne predmete?

Zbog toga što je građevinarstvo jedna od osnovnih gospodarskih djelatnosti, a to znači da se inženjeri građevinarstva njome bave s ciljem ostvarivanja zarade. Upravo su im za to potrebna temeljna znanja iz različitih ekonomskih područja: financija, trgovačkog prava, menadžmenta, marketinga.

Dijelimo mišljenje naših studenata da oni nisu studenti ekonomije i da to ne žele biti. Stoga je misija naše katedre pomagati studentima u usvajanju osnovnih poslovnih zakonitosti, uz uvažavanje njihove temeljne struke. Jednako nam je važno prenositi im i bitne generičke vještine poput komunikacije, timskog rada i kreativnosti, jer tako pozitivno utječemo na njihovu atraktivnost i zapošljivost na tržištu rada.

Opširnije