POČETAK RADOVA NA ENERGETSKOJ OBNOVI ZGRADE SREDNJOŠKOLSKOG IGRALIŠTA U OSIJEKU

Nositelj projekta Development and promotion of energy efficiency and sustainable urban environment in the cities of Croatia-Serbia cross-border region – GReENERGY sufinanciranog od strane Europske unije preko Interreg-IPA CBC Hrvatska-Srbija programa, 2. poziv, je Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu, dok su partneri JKP „Gradsko zelenilo" Novi Sad, Gradska uprava za imovinu i imovinsko-pravne poslove Grada Novog Sada, Grad Osijek, Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Ukupna vrijednost projekta je 1.360.313,15 eura, EU sufinanciranje iznosi 1.156.266,16 eura, dok je razdoblje provedbe projekta od 15. srpnja 2019. do 14. siječnja 2022. godine. Cilj projekta je Cilj GReENERGY projekta je rješavanje navedenih izazova postavljanjem zelenih krovova i zidova kao i solarnih panela na odabranim zgradama u Osijeku i Novom Sadu, kao i njihova promocija popraćena edukativnim aktivnostima.

GRAFOS GReENERGY - Objava za medije - Početak radova