SVJETSKI DAN VODA 22. ožujka

Izložba plakata Hrvatskih voda (1993. - 2022.) na GRAFOS-u

Opća skupština UN-a proglasila je Svjetski dan voda 22. ožujka kako bi upozorila na neprocjenjivu vrijednost vode, ali i njezinu sve veću ugroženost. Težište je Svjetskoga dana voda podrška ostvarenju 6. cilja održivog razvoja (SDG): pitka voda i higijenski sanitarni uvjeti za sve do 2030. godine. UN-Water određuje godišnju temu.
Tema ovogodišnjeg Dana voda je „PODZEMNE VODE - ČINITI NEVIDLJIVO VIDLJIVIM“. Temom se pokušava ukazati na važnost podzemnih voda koje, iako su izvan našeg vidokruga, predstavljaju skriveno blago koje obogaćuje naše živote, a njihov utjecaj vidljiv je posvuda.
Zavod za hidrotehniku i zaštitu okoliša Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek, uz pomoć Hrvatskih voda Osijek, postavio je u holu Fakulteta izložbu dosad objavljenih plakata i na taj se način pridružio obilježavanju ovoga dana.
A u knjižnici su, tradicionalno, izloženi odabrani naslovi o vodi iz našeg fonda.