Posjet gradilištu zgrade Građevinskog fakulteta

I. faza - 26. listopada 2012.

TERENSKA NASTAVA

Posjet gradilištu zgrade Građevinskog fakulteta u Sveučilišnom campusu u Osijeku – I. faza

Studenti I. i II. godine sveučilišnog diplomskog studija u okviru kolegija Organizacija građenja 2 i Upravljanje projektima, te studenti III. godine stručnog studija iz kolegija Organizacija građenja 2, s predmetnim nastavnicima su 26. listopada 2012. godine posjetili gradilište zgrade Građevinskog fakulteta u Sveučilišnom campusu u Osijeku.

U studenom 2012. godine započeli su radovi na izgradnji nove zgrade Fakulteta neto korisne površine oko 10.000 m2 te ukupne vrijednosti 118,3 milijuna kuna. Završetak I. faze gradnje očekuje se 2014. godine. Izvođač radova je osječka tvrtka Gradnja d.o.o., a nadzor nad izvođenjem obavlja TRINAS projekt d.o.o. Nosiva konstrukcija je u cijelosti armirano-betonska. Posebnost projekta je arheološko nalazište koje je pronađeno na lokaciji i koje će se dijelom konzervirati i javno izložiti unutar objekta.

Na gradilištu su nas dočekali voditeljica Mirjana Glavaš, ing.građ. i inženjeri gradilišta Senka Alić, dipl.ing.građ. i Dario Malenica, dipl.ing.građ., te glavni nadzorni inženjer Ante Grubišić, dipl.ing.građ. Radi sigurnosti obilaska studenti su podijeljeni u dvije skupine. Dok je jedna skupina je uz pratnju glavnog nadzornog inženjera Ante Grubišića i inženjera Malenice obišla gradilište, druga skupina je u prostorijama uprave gradilišta poslušala predavanje voditeljice gradilišta Mirjane Glavaš o specifičnostima posla operativnog inženjera i o specifičnostima ovog gradilišta. Voditeljica gradilišta je studentima pokazala na dinamičkim planovima kako se prati izvršenost radova i alokacija resursa prema ažuriranim planovima na gradilištu. Studenti su imali prilike vidjeti pripremu i postavljanje armature, pogon i pripremu oplate te sistem pumpanja betona s donje strane armiranobetonske ploče.

Zahvaljujemo se inženjerima Mirjani Glavaš, Senki Alić i Dariju Malenici iz poduzeća Gradnja d.o.o. te glavnom nadzornom inženjeru Anti Grubišiću na vremenu i pomoći oko pripreme i realizacije terenske nastave.

U Osijeku, 26. listopada 2012.

doc.dr.sc. Zlata Dolaček-Alduk, dipl.ing.građ.
Mario Galić, dipl.ing.građ.
Martina Španić, dipl.ing.građ.