Nastava na daljinu u periodu 1. prosinca 2020. do 24. prosinca 2020.

Fakultet prelazi na nastavu na daljinu u periodu od 1. prosinca 2020. do 24. prosinca 2020.

Laboratorijske vježbe i vježbe u računalnoj učionici mogu se održavati u kontaktnoj nastavi, ako nastavnik osigura poštivanje svih epidemioloških mjera i preporuka. Ako nositelj predmeta ocijeni da predavanja i/ili vježbe ne može provoditi na daljinu, iznimno je moguće odobriti kontaktnu nastavu uz uvjet poštivanja svih propisanih mjera i preporuka, a studenti će biti obaviješteni na vrijeme.

Kolokviji i ispiti se održavaju kontaktno u prostorima Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek. Kolokviji će se organizirati u terminima nastave dotičnog kolegija ili u terminima izvan rasporeda kako se ne bi dogodilo preklapanje s nastavnom iz drugih predmeta.

Nastavnici će obavijestiti studente o načinu održavanja nastave i osigurati da se nastava održava u terminu redovitog rasporeda. Redovitom rasporedu nastave treba prilagoditi i dostavu nastavnih materijala, rokove predaje zadataka i slično.

U slučaju potvrđene zaraze COVID-19 bolesti ili službeno propisane mjere samoizolacije studenti su dužni obavijestiti svoje predmetne nastavnike i prodekanicu za nastavu.

Svi studenti moraju se pridržavati propisanih epidemioloških mjera i preporuka, a posebno:

- u prostorima Fakulteta obavezno je nošenje maski

- međusobni razmak između osoba u istoj prostoriji ne smije biti manji od 2 m

- u jednoj prostoriji ne smije biti više od 25 osoba, bez obzira na veličinu prostorije.

Prema Sveučilišnom kalendaru, od 25. prosinca 2020. do 6. siječnja 2021. traju Božićni i Novogodišnji blagdani. Uprava Fakulteta će najkasnije do 5. siječnja procijeniti epidemiološku situaciju te eventualno produžiti trajanje ove Odluke.