Natječaj za doktoranta u području računske mehanike (Rijeka)

Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci raspisao je natječaj za doktoranta sa završenim studijem iz područja tehnike, matematike ili fizike i idealno s ekspertizom iz područja računske mehanike za rad na projektu Hrvatske zaklade za znanost. Kandidati s dobrim znanjem iz parcijalnih diferencijalnih jednadžbi matematičke fizike su posebno dobrodošli.

Jednog suradnika u suradničko zvanje i na radno mjesto asistent za znanstveno područje tehničke znanosti, znanstveno polje temeljne tehničke znanosti, znanstvena grana tehnička mehanika za rad na projektu Hrvatske zaklade za znanost br. IP-2018-01-1732 „Koncept nepomičnog pola u numeričkom modeliranju Cosseratovog kontinuuma (FIMCOS)“ voditelja prof. dr. sc. Gordana Jelenića, na Katedri za tehničku mehaniku, na određeno puno radno vrijeme na rok od četiri godine ili do prestanka financiranja projekta.

Natječaj je namijenjen kandidatima koji žele sudjelovati u znanstveno-istraživačkom radu te usmjeriti svoju karijeru prema vrhunskoj znanosti, s primarnim ciljem izrade doktorskog rada te usvajanja znanja o temeljnim postavkama znanstvenog rada i istraživanja.

Uvjeti pod točkom 3.:

• Završen diplomski studij iz područja tehničkih znanosti, matematike ili fizike,
  • Prosjek ocjena na diplomskom studiju koji omogućuje upis na doktorski studij Građevinarstvo Građevinskog fakulteta u Rijeci.

Dodatni kriteriji za radno mjesto pod točkom 3:

• Interes za područje istraživanja iskazan kroz motivacijsko pismo,
  • Izvrsno poznavanje engleskog jezika u govoru, pisanju i čitanju,
  • Uspjeh na predmetima bitnima za područje istraživanja,
  • Dodatno znanje iz teorije elastičnosti i mehanike kontinuuma,
  • Dodatno znanje iz parcijalnih diferencijalnih jednadžbi matematičke fizike,
  • Eventualno objavljeni znanstveni radovi.

Prijavi na natječaj na radno mjesto pod točkom 3. kandidati prilažu: životopis, motivacijsko pismo, diplomu završenog sveučilišnog diplomskog studija, potvrdu o prosjeku ocjena na diplomskom studiju, kao i ostale potvrde te podatke relevantne za natječaj.

Detaljnije informacije o projektu mogu se dobiti od voditelja projekta na e-mail adresi: gordan.jelenic@gradri.uniri.hr.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od dana objave u Narodnim novinama. Prijave s potrebnom dokumentacijom podnose se poštom Službi za pravne, kadrovske i opće poslove Građevinskog fakulteta u Rijeci, Radmile Matejčić 3, 51 000 Rijeka. Pravo podnošenja prijave na natječaj imaju ravnopravno osobe oba spola. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Tekst natječaja može se pronaći na web stranici Fakulteta (radno mjesto br. 3):

kao i na Euraxess portalu: