NATJEČAJ za izbor i prijam

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku,

Građevinski fakultet Osijek

raspisuje

za izbor i prijem

a) jednog nastavnika u znanstveno-nastavnom zvanju izvanrednog profesora i radnom mjestu izvanrednog profesora za znanstveno područje tehničke znanosti, znanstveno polje građevinarstvo  u radnom odnosu na neodređeno vrijeme s punim radnog vremena,

b) jednog suradnika u suradničkom zvanju asistenta i radnom mjestu asistenta za znanstveno područje tehničke znanosti, znanstveno polje temeljne tehničke znanosti za rad na projektu: „UIP-2017-05-7113 Razvoj armiranobetonskih elemenata i sustava s otpadnim prahom automobilskih guma“ voditeljice projekta doc.dr.sc. Ivane Miličević, dipl.ing.građ., u radnom odnosu na određeno vrijeme od četiri godine s punim radnim vremenom, u svrhu stjecanja akademskog stupnja doktora znanosti.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Svi pristupnici na natječaj  pod točkom a) pored općih uvjeta propisanih Zakonom o radu (NN br.:93/14), moraju ispunjavati i uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN br.:123/03, 198/03, 105/04, 2/07-Odluka USRH, 174/04, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 i 60/15-Odluka USRH).

Pristupnici natječaju za izbor i na radno mjesto pod točkom a) moraju ispunjavati i uvjete utvrđene člankom 13. Pravilnika o provedbi postupka izbora/reizbora u zvanja i na odgovarajuća radna mjesta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, (u daljnjem tekstu Pravilnik).

Pravilnik je objavljen na mrežnim stranicama Građevinskog fakulteta Osijek www.gfos.unios.hr

Uz prijavu, pristupnici natječaju obvezni su priložiti dokumentaciju prema Obrascu br. 2., Prijava na natječaj za izbor u znanstveno-nastavno/umjetničko-nastavno zvanje i odgovarajuće radno mjesto, i to:

• Životopis
  • Preslika diplome o završenom diplomskom sveučilišnom studiju
  • Preslika diplome o stečenom akademskom stupnju doktora znanosti
  • Preslika potvrde o položenom specijalističkom ispitu (za struke koje je Zakonom određena specijalizacija)
  • Izvod iz Upisnika znanstvenika Ministarstva znanosti i obrazovanja
  • Preslika Odluke Matičnog odbora o izboru u odgovarajuće znanstveno zvanje (ukoliko je proveden postupak izbora ili dokaz da je postupak u tijeku)
  • Popis radova i radovi
  • Dokaz o indeksiranosti i citiranosti objavljenih radova

Prijavi na natječaj obvezno se prilaže dokumentacija u dva primjerka (od kojih je jedan original), osim radova i u elektroničkom obliku na CD-u i PDF-formatu. Obrazac za prijavu na natječaj nalazi se na mrežnim stranicama Građevinskog fakulteta Osijek www.gfos. unios.hr,

Pristupnici natječaju za izbor i na radno mjesto pod točkom b) pored općih uvjeta propisanih Zakonom o radu, obvezni su ispunjavati i sljedeće uvjete:

• završen diplomski sveučilišni studij građevinarstva (smjer nosive konstrukcije)
  • prosječna ocjena završenog diplomskog sveučilišnog studija građevinarstva: minimum 4.0
  • uvjete za upis na poslijediplomski sveučilišni studij Građevinarstvo na Građevinskom fakultetu Osijek
  • znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Dodatni kriteriji su:

• dosadašnja priznanja, nagrade i sl.
  • motiviranost za rad na projektu.

S pristupnicima natječaju obavit će se provjera znanja engleskog jezika i vještina potrebnih za obavljanje poslova i zadaća na projektu.

Uz prijavu na natječaj, pristupnici natječaju pod točkom b) obvezni su priložiti:

• životopis
  • presliku diplome o završenom diplomskom sveučilišnom studiju građevinarstva (smjer Nosive konstrukcije)
  • presliku dopunske isprave o studiju (supplement)
  • dokaze o ispunjavanju dodatnih kriterija
  • motivacijsko pismo.

Prijavi na natječaj obvezno se prilaže dokumentacija u dva primjerka i u elektroničkom obliku na CD-u.

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Prijave pristupnika na natječaj s dokumentacijom podnose se u roku 30 dana od dana objave natječaja na adresu: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek, Vladimira Preloga 3, 31000 Osijek, s naznakom „prijava na natječaj pod točkom... “.

Napomena: Natječaj j eobjevljen 22.12.2017. godine