NATJEČAJ za izbor i prijem

raspisuje

za izbor i prijem

1. jednog zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju izvanrednog profesora i znanstveno-nastavnom radnom mjestu izvanrednog profesora iz znanstvenog područja tehničkih znanosti, znanstvenog polja građevinarstvo na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom

2. jednog zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju izvanrednog profesora i znanstveno-nastavnom radnom mjestu izvanrednog profesora iz znanstvenog područja tehničkih znanosti, znanstvenog polja temeljne tehničke znanosti na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom

3. jednog nastavnika/nastavnice u naslovnom umjetničko-nastavnom zvanju izvanrednog profesora za umjetničko područje, polje likovnih umjetnosti, grana arhitektura (umjetnički dio)

Na natječaj se pod jednakim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.

Svi pristupnici Natječaja moraju ispunjavati opće uvjete propisane Zakonom o radu (NN br. 93/14 i 127/17.). Pristupnici Natječaja pored uvjeta propisanih člancima 93. i 95. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN br. 123/03, 198/03, 105/04., 174/04., 02/07.- Odluka USRH, 46/07., 45/09., 63/11., 94/13., 139/13., 101/14.- Odluka USRH, 60/15.- Odluka USRH i 131/17.), obvezni su ispuniti uvjete propisane člancima 190. i 192. Statuta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku-pročišćeni tekst, člankom 116. Statuta Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek-pročišćeni tekst te člancima 13. i 44. Pravilnika o provedbi postupka izbora/ reizbora u zvanja i na odgovarajuća radna mjesta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Statut Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek-pročišćeni tekst i Pravilnik o provedbi postupka izbora/ reizbora u zvanja i na odgovarajuća radna mjesta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku su objavljeni na mrežnim stranicama Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek www.gfos.unios.hr

Pristupnici pod točkama 1. i 2. podnose prijavu na Natječaj uz obveznu priloženu dokumentaciju prema Obrascu 2. Prijava na natječaj za izbor u znanstveno-nastavno/umjetničko-nastavno zvanje i radno mjesto.

Pristupnici pod točkom 3. podnose prijavu na Natječaj uz obveznu priloženu dokumentaciju prema Obrascu 7. Prijava na natječaj za izbor u naslovno znanstveno/umjetničko-nastavno, nastavno i suradničko zvanje.

Prijavi na natječaj obvezno se prilaže dokumentacija u dva (2) primjerka, osim radova (od kojih je jedan original) i u elektroničkom obliku na CD-u i PDF-formatu. Obrasci za prijavu na natječaj nalaze se na mrežnim stranicama Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Osijek   www.gfos.unios.hr

Za pristupnike natječaja koji su strani državljani potrebno je priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika u skladu s Zajedničkim europskim referentnim okvirom za jezike (C2).

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Ako pristupnik ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, priložiti isprave kojima dokazuje statuse temeljem kojeg ostvaruje pravo prednosti, potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdanu u vrijeme trajanja ovog natječaja kao dokaz o statusu nezaposlene osobe, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca. Prednost u odnosu na ostale pristupnike ostvaruje se samo pod jednakim uvjetima.

Poveznica za stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju je https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Prijave na Natječaj s dokumentacijom podnose se u roku od trideset (30) dana za Natječaj pod točkama 1. i 2., a u roku od osam (8) dana za Natječaj pod točkom 3. od dana objave Natječaja na adresu: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek, Ulica Vladimira Preloga 3, 31000 Osijek, s naznakom „za natječaj – točka __ natječaja“

Svi pristupnici Natječaja obavještavaju se o rezultatima Natječaja najkasnije u roku od petnaest (15) dana od dana njegova dovršetka.

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek zadržava pravo obavijestiti sve prijavljene kandidate i putem elektronske pošte.

Prijavom na Natječaj, pristupnici Natječaja su izričito suglasni da Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek, kao voditelj zbirke osobnih podataka, može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno odredbama  Opće uredbe o zaštiti podataka SL EU L119 (Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Direktive 95/46/EZ)).

Napomena: Natječaj je objavljen 20.03.2019. godine