Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Natječaj za podnošenje poticaja za podjelu državnih nagrada za znanost za 2019. godinu (Nagrada za životno djelo; Godišnja nagrada za znanost; Godišnja nagrada za popularizaciju i promidžbu znanosti; Godišnja nagrada znanstvenim novacima/mladim znanstvenicima). Natječaj je otvoren od 9. prosinca 2019. do 6. veljače 2020. godine.

Poticaj za pokretanje postupka za podjelu nagrada mogu dati: sveučilišta i njihove sastavnice,  veleučilišta i visoke škole, javni znanstveni instituti, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti te druge pravne osobe koje su posebnim zakonom ovlaštene obavljati znanstvenoistraživačku djelatnost, kao i skupine uglednih znanstvenih djelatnika.

Molimo da Vaše prijedloge (poticaje) dostavite na e-mail adresu hrvoje.krstic @ gfos.hr najkasnije do 17. siječnja 2020. na obrascima u skladu s objavljenim Natječajem MZO-a.

Srdačan pozdrav,
Hrvoje Krstić