NATJEČAJ za upis studenata u I. godinu studija u akademskoj 2018./2019. godini

raspisuje

za upis studenata u I. godinu studija u akademskoj 2018./2019. godini

1. na preddiplomski stručni izvanredni studij građevinarstva

1. Preddiplomski stručni izvanredni studij građevinarstva za stjecanje stručnog naziva stručnog prvostupnika inženjera građevinarstva traje tri godine odnosno šest semestara i završetkom studija stječe se 180 ECTS bodova.

1. Pravo upisa studija imaju osobe:
  • sa završenom gimnazijom ili strukovnom školom trogodišnjeg ili četverogodišnjeg trajanja.

1. Pristupnici upisa na studij dužni su priložiti:
  • prijavu za upis (obrazac prijave može se podići s web stranice Fakulteta)
  • svjedodžbe svih razreda, svjedodžbu o završnoj maturi, potvrdu o položenim ispitima državne mature (samo pristupnici koji su položili državnu maturu)
  • odluku tvrtke ili ustanove o plaćanju troškova studija (ako pravne osobe plaćaju troškove studija) ili osobno potpisanu izjavu o plaćanju troškova studija.

1. Kvota za upis je 60 studenata. Ukoliko se prijavi više od 60 pristupnika provest će se razredbeni postupak, koji se sastoji od:
  • vrednovanja uspjeha iz srednje škole (Matematika, Fizika, Opći uspjeh),
  • ostvarenih bodova na državnoj maturi.

1. Školarina preddiplomskog stručnog izvanrednog studija građevinarstva iznosi 7.370,00 kn za  svaku godinu studija. Školarina za strane državljane iznosi 14.740,00 kuna za svaku godinu studija

1. Upisi će se obaviti i nastava ustrojiti ukoliko bude najmanje 20 prijavljenih pristupnika.

1. na specijalistički diplomski stručni studij građevinarstva, smjer: Vođenje građenja, nadzor i održavanje građevina

1. Specijalistički diplomski stručni studij građevinarstva za stjecanje stručnog naziva stručni specijalist inženjer građevinarstva za vođenje građenja, nadzor i održavanje građevina traje dvije godine odnosno četiri semestra i završetkom studija stječe se 120 ECTS bodova.

1. Specijalistički diplomski stručni studij građevinarstva mogu upisati:
  • inženjeri građevinarstva,
  • stručni prvostupnici inženjeri građevinarstva i
  • sveučilišni prvostupnici inženjeri građevinarstva.

1. Školarina specijalističkog diplomskog stručnog studija građevinarstva iznosi 12.500,00 kn za svaku godinu studija. Školarina za strane državljane iznosi 25.000,00 kn za svaku godinu studija.

• prijavu za upis (obrazac prijave može se podići s web stranice Fakulteta),
  • diplomu ili svjedodžbu o završenom studiju odnosno potvrdnicu o  izjednačavanju stručnih naziva,
  • prijepis ocjena,

1. Kvota za upis je 40 studenata.

Upisi će se obaviti i nastava ustrojiti  ukoliko bude najmanje 20 prijavljenih pristupnika. Ukoliko se prijavi više od 40 pristupnika provest će se razredbeni postupak koji se sastoji od vrednovanja prosječne ocjene ostvarene u prijašnjem obrazovanju.

1. u razlikovnu godinu studija za stjecanje uvjeta za upis diplomskog sveučilišnog studija građevinarstva

1. Razlikovna godina studija za stjecanje uvjeta za upis diplomskog sveučilišnog studija građevinarstva, za stjecanje akademskog zvanja magistra inženjera građevinarstva, traje jednu akademsku godinu odnosno dva semestra.

1. Pravo upisa razlikovne godine imaju osobe:
  • sa završenim stručnim dodiplomskim studijem građevinarstva odnosno sa stečenim stručnim zvanjem inženjera građevinarstva (viša stručna sprema) i
  • sa završenim preddiplomskim stručnim studijem građevinarstva odnosno sa stečenim stručnim nazivom stručnog prvostupnika inženjera građevinarstva.

• prijavu za upis (obrazac prijave može se podići s web stranice Fakulteta),
  • diplomu o završenom studiju odnosno potvrdnicu o izjednačavanju stručnih naziva ili svjedodžbu o stečenom stručnom nazivu stručnog prvostupnika inženjera građevinarstva,
  • uvjerenje o položenim ispitima tijekom studija,

troškove studija) ili osobno potpisanu izjavu o plaćanju troškova studija.

1. Školarina razlikovne godine studija iznosi 11.500,00 kn. Školarina za strane državljane iznosi 23.000,00 kn.

1. Natječaj je otvoren 15 dana od dana objave.

Prijave se dostavljaju putem pošte na adresu: Građevinski fakultet Osijek, 31000

Osijek, Vladimira Preloga 3 ili osobno u Uredu za studente u Osijeku, Vladimira

Preloga 3, soba broj 1/p, svakodnevno u uredovno radno vrijeme.

Natječaj objavljen: 15.09.2018.