Poziv na radionicu pod nazivom "Turnitin za provjeru autentičnosti radova", 7. 11. 2023. u 12h, učionica II.51

Poštovani nastavnici,

pozivam vas na radionicu pod nazivom „Turnitin za provjeru autentičnosti radova“, koja će se održati u utorak, 7. 11. 2023. godine u 12:00h, učionica II.51.

Voditelj radionice: Davor Šego, mag. ing. agr., Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera Osijek

Sadržaj radionice

Radionica o programu za provjeru autentičnosti radova Turnitin namijenjena je nastavnicima koji žele dublje razumjeti i učinkovitije koristiti ovaj alat. Tijekom radionice, sudionici će se upoznati s osnovnim funkcijama Turnitina, poput provjere plagijarizma, praćenja izvora i citiranja te pravilnog korištenja izvora i citata u akademskim radovima, ali i najavljenim promjenama u načinu provjere radova. Također će se dotaknuti napredne tehnike interpretacije rezultata provjera te kako ispravno analizirati i tumačiti izvještaje kako bi se pravilno ocijenio sadržaj rada. Sudionici će razviti vještine kritičkog razmišljanja pri interpretaciji rezultata, što će im omogućiti da efikasnije podrže akademski integritet među studentima i unaprijede kvalitetu njihovih radova.

Predviđeno trajanje radionice je 60 minuta.

Svi zainteresirani za sudjelovanje na radionici trebaju se prijaviti na radionicu putem linka: https://forms.office.com/e/b0i8z0erPe

Poziv za radionicu - Turnitin - 2023