PREDAVANJE: KOMUNIKACIJA I KOMUNIKACIJSKE KOMPETENCIJE SVEUČILIŠNIH NASTAVNIKA

Poziv na predavanje

„KOMUNIKACIJA I KOMUNIKACIJSKE KOMPETENCIJE SVEUČILIŠNIH NASTAVNIKA“

Koje će održati doc.dr.sc. Renata Jukić sa Filozofskog fakulteta u Osijeku, u četvrtak, 14. prosinca 2017. godine u 11 sati u predavaonici II.52

U predavanju će nastava bila prikazana kao složeni komunikacijski proces, a nastavnik kao čimbenik kvalitete istog.

Komunikacijsku kompetenciju nastavnika čini nastavnikovo znanje, povezano s retorikom, dijalektikom i pedagoškom komunikologijom, a u odgojnoobrazovnom procesu iskazano tehnikom učinkovitog govora i aktivnog slušanja i umijećem uspostavljanja iste sa studentima.

Ona uključuje skup socijalnih vještina započinjanja, uspostavljanja i održavanja dijaloga sa studentima u kojemu se informacije, mišljenja, stajališta i ideje međusobno dijele razmjenom verbalnih i neverbalnih simbola.