Program usavršavanja za osobe koje su ovlaštene za provođenje energetskih pregleda i energetsko certificiranje zgrada

Program usavršavanja za osobe koje su ovlaštene za provođenje energetskih pregleda i energetsko certificiranje zgrada s jednostavnim tehničkim sustavom i zgrada sa složenim tehničkim sustavom i provođenje redovitih pregleda sustava grijanja i hlađenja ili klimatizacije u zgradama.

Petak, 8. lipanj 2018. godine

Građevinski fakultet Osijek

Vladimira Preloga 3

Osijek

Predavaonica 0.4, prizemlje

Raspored Programa usavršavanja

1. Silvio Novak, dipl.ing.građ.

12:00 - 15:00

Tema: Energetski certifikat nZEB (ZG0E) zgrade mješovite namjene izrađen softverom KI Expert Plus s osvrtom na trenutno važeću regulativu

2. Pauza za ručak, catering u holu prizemlja zgrade

15:00 - 15:30

3. dr.sc. Marina Malinovec Puček, dipl.ing.stroj.

15:30 - 18:30

Teme:

Metodologija provođenja energetskog pregleda zgrada 2017.

Primjeri proračuna do primarne energije koristeći računalni alat KI Expert Plus v.7.4.1.2 (isključivo strojarski dio) – od jednostavnijih (stan, kuća s jednostavnim tehničkim sustavom) do složenijih primjera (kompleks zgrada s centralnom kotlovnicom)

Informacijski sustav energetskih certifikata-IEC

Kritički osvrt na Metodologiju, računalni alat za izračun do primarne energije (isključivo strojarski dio) i Informacijski sustav energetskih certifikata (IEC) – ima li prostora za poboljšanje?

Informacije o predavačima

Silvio Novak, dipl.ing.građ.

Zaposlen u Knauf Insulation d.o.o. kao voditelj tehničke podrške korisnicima; Uže područje rada vezano uz proračun toplinske zaštite i uštedu energije zgrada. Autor računalnog programa za proračun uštede toplinske energije i toplinsku zaštitu zgrada „KI Expert".

Dr.sc. Marina Malinovec Puček, dipl.ing.stroj.

Od travnja 2009. godine radi u Energetskom institutu Hrvoje Požar u Odjelu za obnovljive izvore energije, energetsku učinkovitost i zaštitu okoliša. Bavi se provođenjem energetskih pregleda zgrada i velikih poduzeća. Voditeljica je operativne provedbe Programa izobrazbe za energetske certifikatore i Programa izobrazbe za energetske preglede velikih poduzeća u Energetskom institutu Hrvoje Požar u Zagrebu. Uključena je u rad na raznim europskim projektima vezanim za energetsku učinkovitost i korištenje obnovljivih izvora energije.