NATJEČAJ za upis studenata na poslijediplomski specijalistički studij

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinski fakultet Osijek

raspisuje

NATJEČAJ

za upis studenata na poslijediplomski specijalistički studij Građevinarstvo sa smjerovima: Potresno inženjerstvo, Upravljanje gađevinskim projektima i Zaštita okoliša u građevinarstvu, za stjecanje akademskoga naziva sveučilišni/a specijalist/specijalistica (univ.spec.aedif.) određenoga smjera u akademskoj 2016./2017. godini

1.

Poslijediplomski specijalistički studij Građevinarstvo traje jednu godinu (dva semestra), završetkom kojeg se stječe 60 ECTS bodova.

2.

Poslijediplomski specijalistički studij mogu upisati pristupnici koji imaju završen diplomski sveučilišni studij, integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij odnosno dodiplomski studij.

Pristupnici koji su ostvarili pravo upisa na poslijediplomski studij, a nemaju završen odgovarajući studij iz znanstvenog područja tehničkih znanosti, znanstvenoga polja građevinarstvo, Povjerenstvo za poslijediplomske studije može utvrditi polaganje razlikovnih ispita.

Strani državljani upisuju studij pod jednakim uvjetima kao i hrvatski državljani, ako su završili odgovarajući studij na inozemnom visokom učilištu i stekli najmanje 300 ECTS bodova na preddiplomskom sveučilišnom i diplomskom sveučilišnom studiju, uz uvažavanje kriterija prijenosa ECTS bodova.

Pristupnik koji je stekao diplomu o završenom studiju na stranom sveučilištu, obvezan je o svom trošku nakon prijave na natječaj dostaviti rješenje nadležnog tijela o akademskom priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije i priznavanja razdoblja studija, odnosno ECTS bodova u svrhu upisa na poslijediplomski studij.

3.

Broj upisnih mjesta iznosi najviše dvadeset (20) po smjeru, a najmanje pet (5) po smjeru. Ukoliko se prijavi veći broj pristupnika od uvjetovanog, Povjerenstvo za poslijediplomske studije provodi razredbeni postupak odabira pristupnika. Ukoliko se prijavi manji broj od uvjetovanog, natječaj će se zatvoriti bez izvedbe studija.

4.

Školarina na poslijediplomskom specijalističkom studiju Građevinarstvo iznosi 15.000,00 HRK (slovima: petnaest tisuća kuna), a može se platiti u dva jednaka obroka na početku prvog i na početku drugog semestra.

5.

Pristupnici podnose prijavu na propisanom obrascu OB-7-1-5. Uz prijavu na natječaj pristupnici su obvezni priložiti:

• Rodni list;
  • Diplomu o završenom preddiplomskom sveučilišnom i diplomskom sveučilišnom studiju ili integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju, odnosno završenom dodiplomskom studiju ili ovjerene preslike;
  • Dopunsku ispravu o studiju (engl. diploma supplement) preddiplomskog sveučilišnog i diplomskog sveučilišnog studija ili integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija, odnosno završenog dodiplomskog studija ili ovjerenu presliku;
  • Odluku tvrtke ili ustanove o plaćanju troškova studija (ako pravne osobe plaćaju troškove studija) ili osobno potpisanu izjavu o plaćanju troškova studija putem obrasca OB-7-1-6.

6.

Rok za podnošenje prijava na natječaj je 30 dana od dana objave natječaja.

7.

Prijave na natječaj i ispunjenost uvjeta pristupnika za upis na poslijediplomski specijalistički studij razmatra Povjerenstvo za poslijediplomske studije. Povjerenstvo utvrđuje listu izabranih pristupnika na temelju dostavljene dokumentacije, a ukoliko provodi razredbeni postupak utvrđuje listu izabranih pristupnika na temelju vrednovanja prosjeka ocjena studija u skladu s uvjetima upisa i objavljuje ju na oglasnoj ploči i internetskoj stranici. Uz listu izabranih pristupnika objavljuje se i rok za prigovor. Pristupnik prigovor podnosi Povjerenstvu za poslijediplomske studije putem propisanog obrasca OB-7-1-7.

8.

O roku za upis na studij izabrani pristupnici biti će obaviješteni pisanim putem nakon što Povjerenstvo za poslijediplomske studije utvrdi konačnu listu izabranih pristupnika za upis na poslijediplomski studij i objavi ju na oglasnoj ploči i internetskoj stranici.

9.

Detaljni opis studija i obrasci za prijavu nalaze se na internetskoj stranici http://www.gfos.unios.hr/. Prijave se šalju poštom na adresu: Građevinski fakultet Osijek, Referada za poslijediplomske studije, 31000 Osijek, Ulica Vladimira Preloga 3 ili predaju osobno u Ured za studente 0.1. Dodatne obavijesti o natječaju mogu se dobiti u Uredu za studente, putem telefona: +385 31 540 090 ili adrese e-pošte poslijediplomski@gfos.hr.

Napomena: Natječaj objavljen 21.12.2016

OBRASCI UZ NATJEČAJ ZA UPIS NA POSLIJEDIPLOMSKE STUDIJE